Economische crisis niet te voorkomen
Nu het ergste van de huidige economische crisis achter de rug lijkt, worden er diverse maatregelen getroffen om een economische crisis in de toekomst te voorkomen. Maar helaas, welke maatregelen men ook neemt, er zal op enig moment weer een nieuwe crisis komen. Dat heeft Nout Wellink (president van De Nederlandsche Bank) gezegd voor de parlementaire commissie De Wit. Deze commissie doet onderzoek naar de oorzaken van de kredietcrisis. De risico’s van de toekomst zijn nu niet te voorspellen. Hierdoor kan er op voorhand maar zeer beperkt ingespeeld worden op toekomstige crisissen.
De toekomst is natuurlijk niet precies te voorspellen. Daarom is het ook niet mogelijk om op voorhand aan te geven welke individuele aandelen uit een bepaalde index het in de toekomst beter dan anderen gaan doen. Het is daarom veel verstandiger om, met behulp van een ETF, de hele index te kopen. Zo bent u verzekerd dat u de winnaars van de toekomst in uw portefeuille heeft zitten. Naast dit voordeel bespaart u met een ETF veel kosten, bijvoorbeeld op een dure fondsmanager.
ETF’s interessant voor iedereen
ETF’s zijn interessant voor iedere belegger. Voor zowel particuliere belegger als institutionele beleggers is het een zeer interessant middel. State Street Global Advisors schrijft in een rapport dat ETF’s ook meer dan interessant zijn voor institutionele beleggers. De mogelijkheden zijn bijna eindeloos. De ETF’s profiteren van de economische onzekerheid, de volatiliteit op de markten en de sterk toegenomen kritiek van beleggers op de (veel te hoge) kosten binnen de beleggingsfondsen. Fondsmanagers voelen zich bedreigd door ETF’s. Cerulli Associates heeft hier onderzoek naar gedaan. De uitkomst was dat 60% van de ondervraagde fondsmanagers ETF’s zien als een gevaar op de retailmarkt. 17% zegt zelfs dat ETF’s de grootste bedreiging vormt voor de beleggingsfondsen.
Analisten niet objectief
Analisten hebben vaak een dubbele agenda. Zo worden er vaak conference calls (telefonische vergaderingen) georganiseerd door bedrijven om op deze manier aandeelhouders meer toelichting, bijvoorbeeld op de cijfers, te kunnen geven. Analisten gebruiken deze conference calls als input voor hun advies. In deze conference calls kunnen de analisten ook (kritische) vragen stellen. Echter bij slecht nieuws zijn de deelnemende analisten niet objectief en wordt er niet kritisch doorgevraagd. Dit stelt Erik Roelofsen, die promoveert op dit onderwerp, in Het Financieele Dagblad. Roelofsen noemt twee redenen voor het feit dat de analisten niet kritisch doorvragen in de conference calls: “Ten eerste willen ze hun klanten, institutionele beleggers, te vriend houden. Die hebben vaak op eerder advies van de analist in een bedrijf belegd en willen niet dat hij het aandeel naar beneden praat door kritiek te leveren. Daarnaast vrezen analisten dat zij niet meer worden uitgenodigd voor een volgende webcast.” Analisten kunnen blijkbaar niet vrijuit praten in de conference calls. Daarmee vervalt de meerwaarde van deze calls voor de aandeelhouder.
De oplossing van Index People
Index People maakt beleggen eenvoudig en transparant. U kunt via onze website eenvoudig uw risicohouding bepalen en kunt aangeven hoeveel geld u wilt beleggen. Wij zorgen voor de rest. Via de online login ziet u altijd precies waarin u belegt en hoe het verloopt. Bij ons dus geen verrassingen maar gewoon een solide resultaat.
Wilt u weten hoe wij dit aanpakken? Maak online uw persoonlijk beleggingsvoorstel aan via deze link.
Overstappen lastig?
Meestal ervaren mensen het als belastend om te switchen van bank/vermogensbeheerder. Wij kunnen u helpen met een afbouwplan, en dit desgewenst voor u uitvoeren. Neemt u daarvoor contact met ons op.
TIP regel 3:
Focus op spreiding Meestal hangen risico en rendementskansen 1 op 1 samen; hoe hoger het risico, hoe hoger het rendement zou moeten zijn. Zo niet bij spreiding van de portefeuille; spreiding reduceert het risico zonder dat daarbij rendementskansen verloren gaan. Met andere woorden: u kunt beter een hele markt of sector kopen dan 1 aandeel in die sector. Spreiding wordt ook wel ‘the only free lunch in finance’ genoemd, oftewel geld krijgen zonder tegenprestatie. Beleg altijd breed gespreid |